سرمته

سرمته دیابوریت 86mm/T2، تاج 14mm، سینوکُردریل مدل 86T2IMP14-01

از {{model.count}}

SINOCOREDRILL 86mm/T2 Impregnated Diamond Core Bit

تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه

در حفاری الماسه با سیستم متریک (Conventional Diamond Coring) برای دستیابی به نمونه (مغزه ی حفاری) و دسترسی به کُربارل بایستی تمامی متعلقات مربوط به رشته ی حفاری (Drill String) یا رادهای مربوطه را از گمانه خارج ساخت که خود موجب کندی سرعت انجام پروژه و حفاری در اعماق کم خواهد شد. اما این در حالیست که سرمایه گذاری کمتری برای انجام حفاری با روش متریک نسبت به سیستم وایرلاین مورد نیاز است.

سایز حفاری در روش متریک از قطر 46 میلی متر شروع و با قطر 146 میلی متر خاتمه می یابد. همچنین با توجه به قابلیت و قدرت دستگاه حفاری می توان تا عمق 800 متری به گمانه زنی ادامه داد.

مته های سخت بُر یا دیابوریت (Impregnated Bits) جهت بُرش سنگ به شکل استوانه (مغزه = Core)  تولید می شوند. دانه های الماس درون خمیره ای فلزی موسوم به ماتریکس (Matrix) پراکنده اند. به موازات شروع حفاری و سایش ماتریکس الماس ها به اصطلاح رو می زنند و با تکرار این فرآیند، الماس ها ی جدیدتر و در عین حال تیزتر نمایان شده و تکرار این عمل منجر به تیزی مداوم مته می گردد.

مجموعاً در بیشتر ساختارها و لایه های زمین شناختی، استفاده از مته های سخت بُر یا دیابوریت نسبت به مته های الماسی یا دیامی کارآیی و بازدهی بالاتر و به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند.

از جمله مزایای این نوع مته ها می توان به حساسیت کمتر آنها نسبت به استفاده ی نامناسب، هنگام انجام عملیات حفاری اشاره نمود.

تولید کنندگان معتبر برای ساخت مته های سخت بُر، از الماس های مصنوعی (Synthetic Diamonds) به جای الماس های طبیعی (Natural Diamonds) استفاده می کنند به این دلیل که این نوع الماس ها دارای درجه بندی خاص، شکل ثابت، دانه بندی یکسان و استحکام بالاتر نسبت به الماس های طبیعی می باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...